Golfový klub v jižních Čechách       

 

AUTOŘI: Stanislav Fiala, Daniela Polubědovová - D3A, spol. s.r.o . Praha
INVESTOR: Golfklub Čertovo břemeno
HLAVNÍ DODAVATELÉ: Pezestav, Ruininvest, Jiří Petráň, Truhlářství Peterka, Janouškovec zámečnictví, Beton Těšovice, Vladimír Jeník
ZASTAVĚNÁ PLOCHA: 112 m2
OBESTAVENY PROSTOR: 313 m3
PROJEKT: 2000
REALIZACE: 2001-2002


Malý klub pro potřeby golfového hřiště, zvaný Čertovo břemeno, se nachází v kopcovité krajině jižních Čech, v oblasti, které se říká "Česká Sibiř".
Místo přímo nabízelo využití terénní vlny k zahrabání nevelké, kónicky se zužující betonové stavby, která po zasypání vytvoří z pohledu od příjezdové cesty přirozený travnatý pahorek, jakých je v krajině nespočet. Pahorek je směrem k hrací ploše seříznutý, takže skýtá vstup do malé, klínovitě se zužující místnosti. Místnost, šedivá s černou podlahou, končí otevřeným plechovým ohništěm, zabírajícím celou zadní stěnu. Zařízení je účelně strohé. Na betonové stěně vpravo je pevně zabudovaná dlouhá lavice z dubového masivu a podél ní několik čtvercových stolků z nerezového jäcklu a černého masivního polypropylenu, doplněných průhlednými židlemi Philippa Starcka. Svítidla nad stoly se dají, díky zavěšení na lanku, libovolně posunovat. levá strana místnosti ve výraznách barvách je vymezena dlouhým barovým pultem s dubovou deskou. Za touto hranicí už začíná oranžový, užší servisní prostor s kuchyňkou, barovým zázemím, skladem a WC, které je přístupné i zvenku.
Pohled ven z klubovny je důležitou součástí celého konceptu. Místnost se rozšiřuje směrem ke krajině, aby ji co nejvíce "nasála" dovnitř a aby se co nejvíce stala součástí krajiny samotné. Část betonových kruhových dlaždic je určena k rozmístění venkovního nábytku. Autorem loga klubu, které je uplatněno na čelním skle, je profesor Libenský.

[Nahoru]