Praha-východ: Zásmuky

Hügli Food
Tzv. Nový sklad

Hügli Food je nadnárodní potravinářská společnost, se sídlem ve Švýcarsku. Firma nabízí ve třech divizích svým obchodním partnerům více než 700 výrobků různých druhů a balení. Nabízí výrobky na profesionální úrovni pro zákazníky jako jsou nemocnice, školy, závodní jídelny, restaurace a hotely. Všechny produkty jsou vyráběny převážně jako sypké směsi. Jedná se o široký sortiment polévek, omáček, bujónů, zákusků, kořenících směsí, příloh k jídlům a dalších vhodných kuchařských pomocníků.
Vvýrobní divize dodává komponenty dalším konečným výrobcům potravin. Divize dodává čokoládové polevy a náplně pro zákazníky zaměřené na pekařské a cukrářské výrobky.
Ústředí firmy v České republice má sídlo v Zásmukách a odtud koordinuje všechny aktivity Hügli Food s.r.o. pro Českou republiku, Maďarsko, Slovensko a Polsko. V současné době budujeme nové obchodní vztahy v pobaltských státech a stále se snažíme o oslovení dalších partnerů na trhu východní a střední Evropy, kde si vedeme velice dobře.
Vznik společnosti Hügli se datuje do roku 1935, kdy byl poprvé průmyslově vyroben bujón zvaný Brodox. Společnost založil průmyslník pan Beat Stoffel ve švýcarském Steinachu a její jméno odvodil od jména prvního vedoucího výroby pana Otty Hügliho.
Za dobu své existence se společnost Hügli stala věhlasem ve svém oboru. Založila pobočky v několika evropských zemích a své výrobky exportuje do více než 20 zemí celého světa. Ústředí firmy Hügli je spolu s původní švýcarskou společností umístěno ve městě Steinach ve Švýcarsku. První zahraniční pobočka byla založena v roce 1959 v rakouském Bregenzu. V roce 1964 byla otevřena pobočka v Německu ve městě Radolfzell.
Pokračující expanze společnosti vedla k založení společnosti Hügli Food s.r.o. v České republice v obci Zásmuky. Zde vznikla v 2002 na základech bývalé firmy Bonita.
Hlavní směr rozšiřování nastal směrem na východ. Záměrem švýcarské mateřské společnosti bylo najít vhodné a přínosné partnery za účelem expandování do východní a střední Evropy. Rozhodujícím činitelem se stalo portfolio české společnosti Bonita, které bylo velmi podobné společnosti Hügli, dále pak logistické možnosti a český podnikatelský duch. To vše přesvědčilo vedení švýcarského holdingu založit budoucnost rozvoje tohoto regionu v České republice. A očekávání v novou společnost kladená jsou zatím naplňována velmi úspěšně. V průběhu necelých 4 let Hügli Food dosáhla cílů, které byly naplánovány do horizontu 10 let.

ProjektLetecký pohled

Autorem projektu je F.S.P. projekční kancelář, s.r.o. ze Smíchova (majitelé ing Jan Plachetka a ing Karel Frankl). Projekt byl zpracován v roce 2004, dodavatelem stavby byla firma HOCHTIEF VSB divize 8. Objekt nového skladu a nové výroby byl postaven mezi 12/2005 - 06/2006.
Náklady činily 65 milionů korun.
Komplex sestává ze skladových a výrobních budov a administrativní budovy.

Půdorys výrobního objektu

Pohled na nový sklad s administrativní budovou

Podél aleje je situován "nový sklad". Má tvar kvádru o půdorysných rozměrech cca 64 x 27 m, vzhledem k sortimentu skladovaného zboží je bez oken. Se stávajícím skladem ho na úrovni přízemí spojují dva otvory pro průjezd manipulační techniky a průchod pracovníků, s požárními uzávěry přímo ovládanými elektrickou požární signalizací. Na většině plochy skladu stojí podélné řady regálů.

 


[Na začátek stránky]