Praha: Spořilov: Aktuality

Vlastivědná vycházka po Starém Spořilově
Vedoucí vycházky upozorňuje na specifika spořilovského urbanismu.

Vedoucí vykládá historii a popisuje architekturu spořilovského kostela

Se zájmem turistů a milovníků architektury jsme se až dosud na Spořilově prakticky nesetkávali. O to víc překvapuje letos už druhá organizovaná návštěva Spořilova s tímto cílem.
Dne 22. 6. 2013 dopoledne se konala vycházka po starém Spořilově, zaměřená na spořilovský urbanismus a architekturu.

Vycházky organizuje Občanské sdružení Prampouch a to dne 22. 5. 2013 uspořádalo v rámci cyklu "JAK SE V PRAZE BYDLELO – ZAHRADNÍ MĚSTO SPOŘILOV" vycházku na Spořilov pod vedením
ing. arch. Petra Kučery.

V rámci vycházky si účastníci podle programu prohlédli zahradní město Spořilov, postavené v letech 1926-29 pro méně zámožné obyvatele Prahy za účelem zajistit jim zdravé a levné bydlení v rodinných domcích. Seznámili se s jeho ojedinělou urbanistickou koncepcí, charakterizovanou promyšlenou skladbou impozantních veřejných prostorů a mimořádně vysokým podílem zeleně. Prohlédli si jednotlivé typy elegantních rodinných domků, polyfunkční i veřejné stavby, lemující Roztylské náměstí, které je třetím největším náměstím v Praze ! Nezapoměli ani na ústřední dominantu starého Spořilova a to působivý funkcionalistický kostel sv. Anežky České, dokončený v roce 1935.


[Na začátek stránky]