Spořilov: Trojmezí

Veřejná diskuse o Trojmezí


Z problému "Trojmezí" se už stal spořilovský "evergreen". Nebyl by jím, pokud by byla respektována práce urbanistů z minulých let a nebylo-li by přihlíženo tlaku developerů, kteří zde tuší tučný zisk. Už dříve vtrhli do okolních vsí se svými cizokrajnými "neobaroky" a řádili zde bez urbanistické návaznosti na stávající osídlení a doplnění odpovídajícího občanského vybavení. A právě na tomto příkladě je vidět, že jednou vypuštěného "zlého džina" zpět do láhve už nikdo nedostane.
Víme sice, že na Trojmezí dosud platí existující územní plán a příslušní radní by se velmi snadno problému mohli zbavit, poukázáním na v něm uvedené rozdělení ploch. Územní plán Trojmezí je však silně zpochybňován a označován za něco, co do svobodného trhu zavádí "regulace", tedy přežitek z dob totality. Jsou přece změněné podmínky, jiná doba žádá nový pohled a bůhví ještě jaké obezličky typu: "přeci majitelé pozemků by měli mít možnost rozhodovat o svém vlastnictví a ne aby o jejich majetku rozhodovali nějací úředníci, kteří k místu nemají žádný vztah". Žádá se revize územního plánu, která půjde developerům na ruku.
Sem tam se svolá nějaká diskuse na dané téma, ale podstatu věci to neřeší. Dokud bude rozhodovat ten, kdo má peníze, stěží ho zastaví rozhořčené hlasy spořilovských důchodců. A ti, kterých se to nejvíc týká doufají, že učastníci schůzí se zase pokojně rozejdou jako Čapkovi bojovníci před Trojou s prohlášením: "To jsme si zase pěkně popovídali..."


Hovořící

Naslouchající

Dotčený, který se nemůže bránit


[Na začátek stránky]