Aktuality

Recitál sopranistky Miroslavy Časarové v kostele sv. Anežky 16.1. od 19:00 hod.


Recitál sopranistky Miroslavy Časarové

Srdečně zveme v 19 hodin na koncert Miroslavy Časarové v doprovodu Říčanského komorního orchestru, který řídí Petr Anděl. Hosté Barbora Váchalová (harfa), Jaromír Jech (hoboj), Štěpánka Andělová (hoboj). Na programu: Albinoni, Cherubini, Dvořák, Britten, Piazzolla. Dobrovolné vstupné na nové spořilovské varhany.


SKVĚLÝ VÁNOČNÍ RECITÁL VE SVATÉ ANEŽCE

Ve středu 16.1.2019 vystoupil na povánočním recitálu v chrámu Svaté Anežky České na Spořilově jako host Říčanský komorní orchestr se sólisty za řízení Petra Anděla, profesora Hudební Akademie umění a kultury Vadima Petrova na Spořilově.
Na programu večera byla široká přehlídka hudebních děl mistrů sedmnáctého (Tomaso Albinoniho), osmnáctého (Adolphe Adama a Luigi Cherubiniho), devatenáctého (Felixe Mendelssohna Bartholdyho a Césara Francka) a dvacátého století (Antonína Dvořáka, Petera Warlocka a Benjamina Brittena) - především sólové skladby pro soprán a pro sólové nástroje.
Hlavní částí recitálu bylo souborné provedení Dvořákových „Biblických písní“ op.99 v podání vynikající sopranistky - hostující sólistky na koncertech Hudby hradní stráže a Policie ČR Miroslavy Časarové za doprovodu harfy známé umělkyně Barbory Váchalové, Jaromíra Jecha na klarinet a komorního orchestru. Sólové skladby pro hoboj zahrála skvěle studentka Pražské konzervatoře v hobojové třídě profesora Pavla Tylšara slečna Štěpánka Andělová - dcera pana dirigenta. Vystoupila též jako zpěvačka ve Frankově známé modlitbě „Panis angelicus“.
Celý koncert měl velmi zajímavou a pestrou skladbu a vysokou uměleckou úroveň. Provedení jednotlivých skladeb bylo vynikající. Vděční posluchači odměnili nadšené výkony všech hostujících umělců zaslouženým potleskem. Byl to jeden z nejsilnějších uměleckých zážitků, které jsme měli možnost v tomto chrámu prožít. Díky za to všem!
Je škoda, že se tak mimořádná kulturní událost nesetkala s větším zájmem posluchačů ze Spořilova a okolí. Napříště si proto zaslouží včasné zveřejnění pozvánky, například ve Spořilovských novinách, které velmi rády seznámí své čtenáře s tak vynikajícím hudebním představením.

Vladimír Prchlík, 20.1.2019