Aktuality

Požár haly v Hostivaři 8. 5. 2018


V podvečerních hodinách se vracíme ze severních Čech jižní spojkou na Spořilov a najednou vidíme dým nad obzorem. Protože už v sobotu jsme se s podobným úkazem na Spořilově setkali, který neměl dlouhého trvání, nepovažovali jsme věc za vážnou.
Po návratu domů jsme však tento postoj museli změnit. Přivítal nás totiž místní spořilovský rozhlas, který nabádal k zavření oken a odrazoval od návštěvy Hostivaře. V Praze Hostivaři totiž prý hoří po výbuchu hala a do vzduchu se dostávají škodlivé látky.
Potom, co se propadla konstrukce haly, dosáhl rozměr požářiště 60 krát 150 metrů. Hasiči z bezpečnostních důvodů zasahují jen z vnější části pomocí výškové techniky. Oheň se jim stále nedaří dostat pod kontrolu. Hasiči na místo poslali 13 jednotek a svou chemickou službu. V akci je i vrtulník, vozící kontejner s vodou. Policie uzavřela ulici U Továren a další okolní ulice.
Na místo postupně vyjeli hasiči z dvanácti profesionálních stanic, deset dobrovolných jednotek a chemická služba z Petřin. Na místě zásahu byl nasazen také dálkově ovládaný hasicí robot z mladoboleslavské Škody Auto. Akce se účastní na 200 hasičů.
Hlášení rozhlasu na Spořilově se opakuje ještě ve 21 hod. Vítr totiž žene kouř ze spáleniště přímo na Spořilov a zápach spálené gumy je tu patrný ještě ve 21 hodin.
Oheň se se dostal pod kontrolu až ráno, ale doporučení nevětrat na Spořilově a okolí platí i nadále.