Spořilov: Aktuality

  Slavnostní shromáždění k 93. výročí bitvy u Zborova na Roztylském náměstí  Oslavu zahajuje doc. ing. Vladimír Prchlík, CSc

Slavnostní shromáždění bylo koncipováno jako položení základního kamene k obnově pomníku "Zborováka", který zde byl postaven v roce 1937 a zlikvidován už v roce 1940.
Poklepání na základní kámen, přivezený z Blaníku, se účastnili: generálmajor Josef Bečvář, zástupce náčelníka Generálního štábu AČR, ing. Marie Kousalíková, náměstkyně primátora hl. m. Prahy, generál Tomáš Sedláček, čestný předseda Československé obce legionářské, plk. ing. Štícha, místopředseda Českého svazu bojovníků za svobodu, patriarcha Církve československé husitské ThDr. Tomáš Butta, Alexander Kutorkin, tajemník Velvyslanectví Ruské federace v České republice, plk. ing. Jaroslav Houška, prezident Asociace nositelů legionářských tradic ANLET a doc. ing. Vratislav Preclík, CSc.
Sokolské pochody, chorály a hymny zahrála Hudba hradní stráže a Policie ČR pod taktovkou mjr. Jiřího Kubíka.Několik záběrů ze slavnosti:

 


[Na začátek stránky]