Spořilov: Osobnosti: Hudebníci

Dagmar Pecková [1961]Dagmar Pecková
Dagmar PECKOVÁ se narodila 4.4.1961 v Chrudimi.
Vystudovala operní zpěv na konzervatoři. Již během studií byla sólistkou operety v Plzni a v Hudebním divadle v Karlíně. V roce 1982 se umístila na 1. místě v pěvecké soutěži A. Dvořáka a od té doby získala řadu dalších ocenění. Po dvou letech v operním studiu v Dráždanech byla v roce 1987 angažována jako sólistka drážďanské Semperovy opery. O rok později odchází a stává se sólistkou Státní opery v Berlíně.
Dnes je sólistkou předních evropských operních a koncertních scén. Především bývá obsazována do oper W.A.Mozarta, G.Mahlera a L. Janáčka. K úspěšným rolím z poslední doby patří např. Carmen v Národním divadle.
Ve své úspěšné kariéře vystupovala na celé řadě festivalů a předních světových operních scén (Festival v Salzburgu, Státní opera Hamburg, Státním divadlo Stuttgart, Národní divadlo Praha, Operní dům Zürich, Théátré du Chátelet Paris, Grand Théátré de Genéve a další). Dagmar Pecková spolupracovala s četnými významnými orchestry a jako zpěvačka recitálů se představila m.j. v Carnegie Hall New York, Wigmore Hall London nebo v Chátelet Paris. Na jaře roku 2006 hostovala v Paříži v Opera Bastille Paris v inscenaci Rigoletto.


Dagmar Pecková bydlela na Spořilově, Hlavní čp. 679.

[Na začátek stránky]