Spořilov: Osobnosti: Hudebníci

Tomáš Jamník (*1985)Tomáš Jamník
Tomáš JAMNÍK se narodil 3. 3. 1985 v Praze.
Začínal v pěti letech s Pražským studentským orchestrem pod vedením Mirko Škampy. Díky tomuto orchestru získal cenné zkušenosti jako sólista na evropských pódiích (Německo, Francie, Slovinsko, Portugalsko...). V devíti letech získal Tomáš druhou cenu na Heranově mezinárodní violoncellové soutěži a stejné ocenění obdržel i v letech 1996 a 1997. Dvakrát zvítězil v celostátní soutěži Prague Junior Note (1995 a 1999) a dostal zvláštní cenu poroty za interpretaci díla Davida Poppera a cenu Českého hudebního fondu za nejlepší provedení skladby Bohuslava Martinů. V roce 2000 se úspěšně zúčastnil mezinárodní soutěže v rakouském Liezenu (2. cena) a národního kola rozhlasové soutěže Concertino Praga (1. cena).
Ve studiu violoncella pokračoval na hudebním Gymnáziu Jana Nerudy v Praze zejména pod vedením Martina Škampy. Úspěšná studia na gymnáziu završil sólovým recitálem, při kterém provedl tři sonáty Bohuslava Martinů. Během bakalářského studia na Hudební fakultě Akademie múzických umění (HAMU) v Praze u prof. Josefa Chuchra získal v roce 2006 Cenu Josefa Hlávky, kterou uděluje Nadace Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových nejlepším studentům vysokých škol v České republice a v roce 2007 Cenu děkana HAMU za úspěšnou reprezentaci školy doma i v zahraničí.
V současné době pokračuje v magisterském studiu (hra na violoncello) u prof. Josefa Chuchra na HAMU v Praze a zároveň byl přijat na vysokou školu v Berlíně (Univesität der Künste Berlin), kde stejný obor studuje u prof. Jens Petera Maintze.


Na zahájení Spořilovského salonu IV. 24.9.2009

Na zahájení Spořilovského salonu IV. 24.9.2009Právo 19.3.2011 o Tomáši JamníkoviTomáš Jamník bydlí na Spořilově, Severovýchodní II.

[Na začátek stránky]