Aktuality

Koncert pro Honzu a Máňu 14. 4. 2018

Plakátek k akci

Srdečně vás všechny zveme na již třetí benefiční Koncert pro Máňu a Honzu v sobotu 14. dubna od 16 hodin do kostela sv. Anežky. Přátelé a příbuzní zemřelých manželů Marie a Jana, farníků z Habrovky, založili pro jejich děti benefiční konto a spolu s naší farností uspořádali benefiční koncert. V této tradici se rozhodli pokračovat s tím, že koncert bude společnou vzpomínkovou akcí a příležitostí k setkání. Finanční výtěžek bude poukázán dětem či rodině s podobným osudem – která přišla o jednoho nebo oba rodiče – rodině Chvojkových.
Podpora pro rodinu Chvojkových Dovolte mi, abych Vám představila naše milé příbuzné a přátele. Lucinka s Petrem se seznámili před více než patnácti lety na vodácké akci, kam je pozvali jejich kamarádi. O pár měsíců později se na svatbě týchž kamarádů do sebe zakoukali a pár let nato je na oplátku pozvali na svatbu svoji. Při této události byl v Kopřivnici, rodném městě nevěsty, i můj muž, který je Petrův bratranec. Vzpomínám, jak mi popisoval originální svatební dárek pro novomanžele Chvojkovy – loď na společnou plavbu životem. S Petrem a Luckou jsme pak radostně prožívali narození všech jejich dětí Vojty (11), Barborky (8), Zuzanky (4) a Terezky (1). Často jsme si volali a příležitostně jsme se navštěvovali. Spojil nás nejen příbuzenský vztah, ale i společné zájmy, názory a víra. Potěšilo mě, že jsem se stala Zuzančinou kmotrou.
Poslední lednový den nás všechny nesmírně zasáhla Lucčina nečekaná zpráva o Petrově tragickém úraze. Rozloučili jsme se s ním v Trhové Kamenici, jeho rodném městečku. Kostel sv. Filipa a Jakuba do posledního místa zaplnili Petrovi příbuzní, kamarádi a kolegové. Petr byl moc hodný člověk, ochotný všem pomoci. Budeme na něj s láskou a vděčností všichni vzpomínat. Lucinka s dětmi se ocitla v těžké životní situaci, snažíme se jim pomáhat. Budeme upřímně rádi, když je podpoříte i Vy.


Obrázky z kostela