Aktuality


Tragický požár na Hlavní třídě 1204/46.

Obyvatele Hlavní ulice v noci vzbudil neobvyklý ruch a světla hasičských vozů. Ty, co nechali v noci otevřená okna, také dusivý dým. Kolem půldruhé ráno totiž vypukl v rodinném domě na Hlavní třídě požár, bohužel s tragickými následky. Na místě zasahovalo pět jednotek profesionálních a tři jednotky dobrovolných hasičů. Kvůli požáru bylo z okolních domů policií evakuováno 14 osob.
V čase vypuknutí požáru byly v domě tři osoby - babička, dcera a vnuk. Babičce (majitelce domu a bývalé učitelce v mateřské školce) se podařilo utéct z domu ještě před příjezdem hasičů. Vzhledem k tomu, že se nadýchala kouře, byla převezena do nemocnice. Za necelou hodinu byl sice požár zlikvidován, ale po prozkoumání požářiště hasiči našli dvě lidské oběti: jednačtyřicetiletou dceru a její dvouleté dítě. Přivolaní záchranáři mohli konstatovat jen smrt. Požár nepřežili také dva jezevčíci.
Požárem bylo zasaženo přízemí a první patro rodinného domu. První odhady škod se pohybují kolem jednoho milionu korun. Příčina požáru se zatím vyšetřuje.
Už na ranní mši v kostele sv. Anežky byla obětem věnována modlitba.


Náhodou osudu je, že hned ve vedlejším domě 1205/48 zemřeli 11.6.2003 při požáru dokonce tři lidé: mladý manželský pár s malou dcerou. Požár tenkrát vypukl po výbuchu plynu.
Oběti byli příbuzní známého malíře a ilustrátora Jana Černého-Klatovského, který tu původně bydlel. Při požáru byla zničena prakticky celá jeho pozůstalost.