Spořilov: Aktuality

22.10. v 19 hodin se koná v kostele sv. Anežky koncert písničkářky Evy HenychovéEva Henychová
Eva Henychová se narodila 8. září 1974 ve Zlíně.
Je to česká folková písničkářka, textařka a hudební skladatelka křesťanského zaměření. Ve svých 11-ti letech zaujala v jedné z hlavních rolí v dětském seriálu "My holky z městečka". V letech 1991 – 1992 vystupovala ve zpívané roli muzikálového večera "Proč se lidé nemaj rádi" ve Zlínském divadle. Rok 1991 ji přinesl vítězství ve finále Porty v Plzni (1.místo v kategorii Písničkáři), které odstartovalo její veřejné vystupování.
Po maturitě na gymnáziu byla přijata na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, kde v letech 1994 – 1999 vystudovala současně dva obory - kytaru (Prof. Milan Tesař) a zpěv (Prof. Jarmila Chaloupková). Absolutoriem se započala její profesionální umělecká kariéra.
Dva roky sice žila v klášteře, ale chodila na konzervatoř a normálně studovala. Po dvou letech klášter opustila, i když ji řádové sestry přemlouvaly, ať je jeptiškou i zpěvačkou.
Se svou písňovou tvorbou seznamuje posluchače na nejrůznějších místech naší vlasti.
Vyhledává zejména prostory menších klubů, čajoven, hradů, zámků, kostelů a kaplí, kde její něžná hudba s texty provokujícími k přemýšlení nejlépe vyzní. Uskutečnila také několik cest k českým krajanům do zahraničí - byla např. v Polsku, Chorvatsku, Rakousku, Belgii, Španělsku.
Nevyhýbá se ani akcím benefičního charakteru či koncertům pro odsouzené ve věznicích. Na podzim roku 2003 oslavila svůj tisící koncert, což je vzhledem k jejímu mládí ohromující číslo.
Na svém kontě má tři alba, Svítání (1996), Za stěnou z papíru (2000) a Všechno je jinak (2004).
V kostele sv. Anežky na Spořilově vystupuje už po třetí.

[Na začátek stránky]