Sabat na Hamráku

  Letní výlet jako hra na téma "Sraz čarodějnic" na Hamráku.Meteorologové na dnešek věštili krásný den bez deště, a to byl signál udělat si menší výlet v rámci Spořilova a volba padla na rybník Hamrák. Sice jsme tam už byli minulý týden na obědě, ale zahlédnutá volavka nám nedala, abychom se nepokusili ji zahlédnout znovu. A byla tam i dnes - přesněji volavka popelavá.
Byla však na vzdáleném ptačím ostrůvku a vyfotografovat se nám ji nepodařilo. Zato jsme se znovu setkali s dr. Růžičkovou, zaměřenou na ornitologii, která volavku viděla i při posledním setkání a dala cenné rady ohledně krmení vodního ptactva pečivem. Houskama se mohou krmit jen ptáci s "kachním žaludkem" což jsou na Hamráku právě kačeny.

Už zbývá dát akci ideovou náplň: start byl v duchu čarodějnického sabatu, pochopitelně na koštěti.

Jinak vodní ptactvo bylo letos obdařeno mraky potomků, např. labutě jich letos měly 7, jindy maximálně do pěti. Stejně tak kačeny.
Na Hamráku měly také sraz tábornické skupiny z Prahy, takže místní atrakce byly plně obsazeny, ale později se rozešly za svým jinam, takže zbytek dětí se dosyta mohl vyřádit čarodějnickým rejem na trampolinách. K dispozici byl i laminátový kůň v životní velikosti v barvě bronzu, který osedlaly starší děti.
Dá se říci, že akce se 100% vydařila a měla pak ještě pokračování pod vodním proudem na zahradě, byť teplota nebyla závratná a držela se kolem 25°C.


Předstartovní inspirace, odpočinek a odlet

Doplnění paliva
Přílet na "Hamrhexenplatz" a zařazení se k ostatním účastníkům akce. Posílení před rejem.Hamerské trenažery.
Předstartovní odborná diagnostika bez fonendoskopu.
Nasedání do výkřiku čarodějnické hamerské dopravní techniky: "jednorožce hamerského" (bohužel Pegas to není)


Odpočítávání před startemSetkání s obyvateli jiných světů
Odborný poradce k problému "hamerského osídlení" a její supermoderní technika."Hamerský Bajkonur" a jeho zákulisí


Poslední poučení a pozvání od zástupce "loučící se delegace" na příští návštěvuNávrat z expedice byl prozaický. Autobusem 138 ze zastávky Spořilov do zastávky Starý Spořilov

Opět na domácí půdě. Cestovatele vítá funěním spořilovský ježek na místě startu a cíle o půl třetí ráno