Průvodce Praha: Spořilov: Hamerský rybník: Obytné domy

Obytný soubor U hamerského rybníka


Pohled do ulice Podle náhonu

Bytové domy "U Hamerského rybníka" navazují na předešlou výstavbu projeku Kondominium Hamr v Praze 10 - Záběhlicích v blízkosti Hamerského rybníka. Obytný soubor tvoří 5 bytových domů (sekce A, B, C, D a E), které jsou propojeny společným podnožím. Garážová stání a sklepní kóje jsou umístěny v 1. podzemním a částečně v 1. nadzemním podlaží.
Všechny byty mají balkony a některé i terasy. Byty jsou zděné, vybaveny evropským standardem.
Jde celkem o 75 bytových jednotek. Jednotlivé "sekce" jsou 6. – 8. podlažní. V posledních podlažích jsou umístěny mezonetové bytové jednotky. Bytové jednotky jsou orientovány převážně na slunečnou jižní stranu a ke každé jednotce přísluší balkón nebo terasa. Jednotlivé "sekce" mají vlastní vnitřní schodiště a výtah.
Bytový dům "U Hamerského rybníka" obsahuje bytové jednotky o dispozicích 1+kk až po 4+kk (mezonety).Typ bytové jednotkyvelikost m2počet
1+kk43,823
2+kk58,311
3+kk68,330
4+kk121,611

Autorem projektu je ateliér R.U.A. Ateliér R.U.A. založili v roce 1991 ing. arch. Petr Hlaváček (*1961) a ing. arch. Hana Seho (*1957). Oba vystudovali Fakultu architektury ČVUT v Praze, poté absolvovali stáž v ateliéru architekta Vladimíra Machonina.
[Na začátek stránky]