Aktuality

Závod "Cyklokolaps" dne 28.10.2017 od Balounovy restarace "U břízy"

Ačkoli počasí bylo nepříznivé a navíc byl i státní svátek, sešlo se 34 závodících, z toho 3 příslušnice něžného pohlaví. Dva účastníci závod nedokončili.
Diváci, fanoušci, rodinní příslušníci, dětičky i pejskové dotvářeli barevnou kulisu této oblíbené sportovní akce.
Na startu každý účastník obdržel na posilněnou povinnou skleničku griotky. Po 1. až 4. kole následovala povinná (u některých obávaná) sklenice Pita.
Na začátku 5. kola následoval povinný toast se sýrem a pálivou papričkou.
O závodníky se vzorně starala obsluha restaurace v čele s majitelem, velkým sportovním fanouškem.
Okolo 14. hodiny dorazil do cíle poslední cyklista.
Vyhlášení vítězů se konalo od 17,00 v restauraci U Břízy, aby se závodníci stihli doma osprchovat, převléknout a odpočinout si.

• Závod vyhrál – podle očekávání všech přítomných - čerstvý šedesátník - Jaroslav Macošek (alias Čáp), v čase 36 minut, 33 sekund.
  • 2. místo obsadil Robert Fuks, s časem 36 minut, 22 sekund.
  • 3. místo obsadil Marek Čečetka, s časem 37 minut, 22 sekund.

Mezi dámami se jako první umístila Eliška Benešová (16. místo v tabulce) s časem 46 minut, 34 sekund.
Každý účastník, který ukončil závod, obdržel ocenění od sponzorů závodu.Vítěz celého závodu navíc získal 100 půllitrů plzeňské dvanáctky. Rozhodl se podělit touto cenou všechny své soupeře.
Po vyhlášení výsledků následovala párty. O zábavu se postarala hudební skupina Ondřeje Lišky, která skladbou svého programu postupně vylákala na parket velkou skupinu přítomných.