Aktuality

   Nový rok v Číně -15. února 2018.
Jedinečná hudební a taneční vystoupení, ukázky umění a tradičních řemesel či ochutnávky typických jídel – to a mnoho dalšího čeká návštěvníky oslavy čínského nového roku v Praze v Obecním domě ve dnech 15. - 17. února 2018.
Součástí oslav je vystoupení uměleckého souboru z čínské provincie Jiangsu (tanec, zpěv, hra na tradiční čínské nástroje a akrobacie), ukázky kung-fu, možnost vyzkoušet si čínskou kaligrafii a čajový obřad, ochutnat tradiční čínská jídla, naučit se základy čínského jazyka a shlédnout ukázky tradiční řemeslné výroby. Například se můžete podívat, jak se vyrábí lampiony, tradiční čínské vystřihovánky a mnohé další.
Novoroční oslavy jsou nejdůležitější z čínských tradičních svátků. Slaví se nejen v Číně a jihovýchodní Asii, ale i v jiných zemích a trvají několik dní. Tento rok je ve znamení Zemského Psa, který vystřídal rok Ohnivého Kohouta.
Oslavu organizuje Smíšená česko čínská komora vzájemné spolupráce za podpory Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice.


 


[Na začátek stránky]