Blokáda Spořilovské ulice

Spořilov 20.9.2011 mezi 16:00 a 17:00 hodKdyž Satana políbily čertovské múzy,
vymyslel osobní automobil.
Když ale měl obvzlášť ďábelskou inspiraci,
vymyslel kamion.

(odposlechnuto v davu)


Pro Spořilov vznikla kuriózní situace. Řada drobných městeček, často jen dědin si vymohla obchvaty kolem obce.

Bláhovci, neví o co příjdou. Patnáctitisícový Spořilov, ač je v těsném dotyku obtékán Jižní spojkou a dálnicí, přece jenom žehral, že to není ono. Až donenávna totiž neměl obyvatel Spořilova možnost si zblízka prohlédnout kamióny cizích značek a cizích firem, aniž by se musel obtěžovat někam za periferii města.
Pravda, bez toho, že by si to peticemi vymohli, obyvatelům i těch nejzastrčenějších ulic pod okny projíždí nepoměrně více osobních aut než např. před pěti lety. Dá se doložit, že velká část aut opravdu jen projíždí a neúčastní se tak ochrany chodníků před znečištěním místními tím, že by tam prostě zaparkovala. Víme, že se tu a tam na Spořilově vyskytnou kverulanti, kterým žádné auto není svaté. Ale ti nemohou ostatní překřičet. Proč už nejsou kamiony v Roztylských sadech nebo přímo na Roztylském náměstí? To byl přece sen Spořilováků, když se začli stěhovat do nového rezidenčního města. Až donedávna tady totiž o kamión nezavadili, snad nějaký zbloudilý. Zatím.

Stranu a vládu to nenechalo spát a ta neprodleně vyšla Spořilovu vstříc a tento nedostatek byl promptně napraven. Na zátěž konstruované Jižní spojce byl průjezd kamiónů omezen a pražský okruh s nejtěžšími kamióny protažen přímo centrem Spořilova. Obyvatelé se radují a na počest budoucího sjezdu ODS bude Nečas jistě zahrnut přívalem závazků. Aby obyvatelé Spořilova vyjádřili své nadšení z vládní politiky, uspořádali dokonce manifestaci s transparenty:

 


[Na začátek stránky]