BB Centrum - Alfa       Prezentace budovy       

 


Budova Alfa je šestou budovou BBCentra, budovaného podél Vyskočilovy ulice v Praze 4. Investorem je firma Passerinvest, autorem projektu ing. arch. Jan Aulík (spolupráce Fišer, Müllerová).
Budova byla dokončena 11. prosince 2003. Má 12.700 m2 pronajímatelných ploch a 220 parkovacích stání ve čtyřech suterénech.
Budovu tvoří klasický železobetonový skelet s kruhovým průřezem sloupů, které v řadě u Vyskočilovy ulice jsou sešikmeny a umožňují předsunutí fasády do ulice. Na budově byla poprvé v České republice osazena titan-zinková fasáda. Okna jsou částečně otvíratelná na východní fasádě. Střešní zahrada umožňuje růst až 4-metrových dřevin.
Kancelářské plochy jsou rozmístěny v sedmi stejných patrech kolem vzhůru se rozšiřujícího zastřešeného atria. Vyjímku tvoří patro se zahradou, kde je jen 6002 kancelářských ploch pro Passerinvest Group. Řešení umožňuje velkou variabilitu členění kancelářského prostoru - od halových po boxové kanceláře. Každé patro je vybaveno nadstandardním sociálním zařízením.
Budova má také jídelnu s kavárničkou.


 

Prohlídka budovy Alfa BB-Centrum Nová Brumlovka s autorem architektem Janem Aulíkem (spolupráce Fišer, Müllerová) dne 13.5.2004 v 18 hod.


[Na začátek stránky]