Majitelé Vysokého Chlumce

Majiteli výjimečného zámku, tyčícího se na vysokém ostrohu nad stejnojmennou obcí Vysoký Chlumec, jsou Riprand Graf von und zu Arco – Zinneberg a jeho manželka Maria Beatrix Anna von Habsburg-Lothringen. Ti zámek koupili v devadesátých letech od Lobkowitzů, kterým jej stát vrátil v restituci.
Oba manželé žijí částečně v Bavorsku, v Praze a Vysoký Chlumec, který je veřejnosti zcela nepřístupný, využívají jako letní sídlo.
Šestapadesátiletá Maria Beatrix Anna je dcerou císařova syna Roberta a její společenské zařazení podle etikety vyžaduje oslovení "Její císařská Výsost".
Riprand Graf von und zu Arco – Zinneberg založil v New Yorku v polovině osmdesátých let investiční společnost, která spravuje nemovitosti v hodnotě 500 milionů dolarů.
Kromě Vysokého Chlumce mají manželé v okolí mnoho tisíc hektarů lesů a k majetku patří i jeden z nejstarších pivovarů u nás, Lobkowitzký, který je v obci pod zámkem. Mimo jiného vlastní Riprand a Maria Beatrix ještě další nemovitosti, třeba zámek Moos v Německu.